Skip to main content

Niemieckie parki rozrywki – gdzie najlepiej udać się w wakacje?

Ciekawostki o Europie

 

         Oprócz wyjazdu nad morze czy za granicę jak Niemcy spędzając wakacje? Co my możemy zrobić tam w czasie urlopu oprócz zwiedzania zabytków? Ogromną popularnością cieszą się tam parki rozrywki. Nie przypominają one w niczym objezdnych lunaparków. Liczy się tam zarówno dobra zabawa zmieszana z adrenaliną, jak i odrobina relaksu. Rodzinne wakacje dla młodszych oraz starszych nie muszą koniecznie oznaczać Disneylandu bądź lotu na Hawaje.

Tropikalna wyspa pod kopułą

            Wakacje na Tropikalnej wyspie to rozrywka, na którą nie stać każdego –  jest to jednak marzenie wielu. Czasami wystarczy poszukać bliżej. Liznąć odrobiny tropików możemy w Niemczech. Zaledwie 60 km na południe od centrum Berlina. Znajduje się tam hala produkcyjna sterowców Aerium, a w nim tropikalny mikroklimat. Tropical Island. Park rozrywki to nie tylko rollercoastery. Pod kopułą znajduje się największy las tropikalny świata pod dachem. Możemy tam odbyć spacer wśród około 50 tysięcy roślin. Wśród drzew natrafić możemy na egzotyczne ptaki, które chętnie prezentują się zwiedzającym. Znajdująca tam się Laguna Bali to jeden z najpopularniejszych akwenów, temperatura wody wynosi ponad 32 stopnie. Liczne groty oraz delikatne sztuczne fale konkurują z plażą akwenu wzorowanym na morzu południowym. Między nimi znajdują się mniejsze baseny, jacuzzi oraz jedne z największych w Europie zjeżdżalni wodnych. Oprócz tego znajdziemy tam liczne bary oraz restauracje, znajdziemy tam nawet możliwość przelotu balonem.Wieczorem odbywa się tam wielkie show, dlatego wielu odwiedzających decyduje się na dłuższy pobyt oraz kwatery noclegowe hali. Więcej proponowanych atrakcji znajdziemy tutaj.

 

Do Tropica lIslands dojechać można  autostradą A13 – zjazd Staakow, następnie drogą lokalną 711 prowadzącą przez Brand w kierunku północno-wschodnim do Krausnick. Nie musimy martwić się terminem, ponieważ Tropical Island czynne jest cały rok, przez całą dobę. Cennik wynosi 42 Euro dla dorosłych, ulgowy 33. Natomiastdzieci do lat 5 mają darmowy wstęp, również Ci mający w dniu odwiedzin urodziny mogą liczyć na takie traktowanie. W tej cenie znajdować możemy się na terenie Tropical Island przez 19 godzin. Warto tu zaznaczyć, że nie wszystkie atrakcje są dostępne w tej cenie. Przy wejściu każdy odwiedzający otrzymuje opaskę chipową z funkcją kredytową opłacaną przy wyjściu. Dzięki niej możemy swobodnie poruszać się po całym terenie bez portfela pod ręką.

                       

Czując zew adrenaliny

Nie każdemu jednak odpowiada leżakowanie do góry brzuchem. Jeżeli cenimy sobie adrenalinę ponad klimat, pod Brühl w zachodnich Niemczech znajduje się jeden z trzech największych parków rozrywki. Phantasialand podzielony jest na sześć krain tematycznych. Czeka więc na nas kilka egzotycznych zakątków, każdy z nich wypełniony innymi atrakcjami, które czekają na odwiedzających żądnych przygód. Dla tych małych jak i dużych. Wejściówka jednodniowa dla dorosłego to 39 Euro, dzieci natomiast 18,50 . Oczywiście istnieją bilety kilkudniowe – w związku z możliwością nocowaniu w specjalnym hotelu na terenie parku. Bilet wstępu kupiony przy wejściu to zabawa dla całych rodzin. Nie należy jednak dać się zwieść, nie każda niepozornie wyglądająca kolejka to zabawa dla dzieci. Nie trudno tam odszukać atrakcje, które tuż po starcie obleją nas potem. Dlatego warto wcześniej zaznajomić się z charakterem czekającej nas przejażdżki – przed stanięciem w kolejkę, gdyż te potrafią być niezwykle czasochłonne.

Phantasialand składa się krain – Deep in Africa, Mexico, Mystery, Fantasy, China Town, Berlin. Każda z nich stylizowana na zgodny z nazwą temat. Zarówno pod względem architektury, jak i czekających na nas atrakcj – licznych odmian rollercosterów  ze scenariuszem oraz niezwykłych pokazów z całego świata. Nie jest to więc park rozrywki nastawiony wyłącznie na pot wywołany adrenaliną – o jakie w Niemczech nietrudno. Tu warto wspomnieć o gigancie, jakim jest Europa Park. Jeden z najchętniej odwiedzanych parków, gdzie niektóre z atrakcji są tylko dla odważnych.

 

Wszystko dla małych

            Krainą rozrywki dedykowaną dla dzieci jest Legoland Deutschland. Do tej pory powstały jedynie 3 ptakie placówki inspirowane zabawkami LEGO®, w Danii oraz Wielkiej Brytanii. Park zlokalizowany jest w bawarskiej miejscowości Günzburg, oddalonej o ok. 100 km od Monachium. Trudno w to uwierzyć, ale do jego budowy zużyto aż 55 milionów klocków LEGO®! Liczne kolejki zarówno górskie, jak i wodne – również przypominają budowlę z klocków. Tak jak i prawdziwe zabawki, atrakcje zbudowane w parku mają inspirować najmłodszych by nie bali się tworzyć. Dlatego oprócz standardowych dla takich miejsc rollercoasterów, na dzieci czeka build&test center. Tam młodzi architekci stawiają budowle, jakie dusza zapragnie. Następnie mogą sprawdzić jak zachowałyby się w rzeczywistości takie budynki. Liczne atrakcje zostały dostosowane również do najmłodszych z dzieci. Bez obaw możemy tam zabrać młodego nastolatka, jak i podrostka. Dostępne atrakcje możemy sprawdzić tutaj.

            Bilet wstępu zakupione na miejscu to 44,50 Euro za osobą dorosłą, a za dziecko 39,50. Legoland zachęca do wcześniejszej rezerwacji, oferując niższe ceny oraz wejście bez kolejki. Kryje się za tym również jego ogromna popularność wiążąca się z dużą liczbą odwiedzających – dlatego też kupując na miejscu należy liczyć się ze sporym czasem oczekiwania.  Ale czego też się nie zrobi dla swoich dzieci.

               

 

 

 

Źródła:
https://www.tropical-islands.de/pl/
https://www.parkmania.pl/parki/321/atrakcje/Tropical-Islands.html
https://pl.wikipedia.org/wiki/Tropical_Islands
http://www.europapark.de/de
https://www.parkmania.pl/parki/60/mapka-parku/Phantasialand.html
http://gdziewyjechac.pl/2162/top-10-parki-rozrywki-w-niemczech-mapa-cennik-opinie.html
https://pl.wikipedia.org/wiki/Phantasialand
http://www.phantasialand.de/en/park/tickets/ticket-prices/