Skip to main content

Wymówki, przez które pozostajemy w tej samej pracy

Ciekawostki o Europie

                Beznadziejna ta moja praca – to czemu jej nie zmienisz? Wiadomo, hajs się musi zgadzać. Jednak wieczne niezadowolenie na pewno nie jest właściwą drogą. Podobnie z ograniczaniem się do posiadanej już ciepłej posadki, która nie stawia nam żadnych wyzwań. I my i wszyscy bliscy wiedzą, że stać nas na więcej.

Jeśli na propozycję zmiany pracy reagujemy podobnymi wymówkami, to może czas coś zmienić?

 

Niedługo dostanę podwyżkę

Zależnie od tego, czy rzeczywiście byliśmy u szefa sprawa ta może mieć dwa oblicza. W najlepszym przypadku odbyliśmy rozmowę na temat naszego wynagrodzenia. Firma jednak prosi o cierpliwość, i tak nam mijają miesiące. W drugiej sytuacji możemy czekać z wielką nadzieję, aż przełożony sam zauważy, jak wiele wnosimy do firmy. Przecież w końcu nas. musi to nastąpić, więc nie ma sensu rozglądać się za inną pracą.

Myślisz, że to tak łatwo znaleźć pracę na współczesnym rynku?

Fakt, ale jakoś przecież znalazłeś aktualną pracę, prawda? Nie będąc bezrobotnym, jesteśmy w sytuacji gdzie nie musimy się śpieszyć. Wysłanie swojego CV nic nie kosztuje, a jeśli zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, wtedy możemy zacząć się martwić. Ta wymówka często ma swoje źródło w obawie o brak odpowiednich kwalifikacji w stosunku do obecnego zapotrzebowania, a tę pracę zdobyliśmy fartem.

Współpracownicy są super, będę tęsknić

To stawia nas w to bardzo dobrym świetle. Dla przyjaźni będziemy dalej męczyć się na naszym stanowisku. Prawda jest taka, że jeżeli obie strony tego chcą to kontakt pozostanie. Szczególnie w dużych firmach, ludzie przychodzą i odchodzą. Dlatego warto się zastanowić czy dla sentymentu będziemy siedzieć w tym samym miejscu.

Nie dam mu tej satysfakcji!

Czy to szef, czy współpracownik biurko obok. Często takie „wjechanie na ambicje” jest celową manipulacją. Warto sobie szarpać nerwy, w wyścigu bez zwycięzców? Własnej chęci rywalizacji nie łatwo pokonać. Zastanów się jednak, kto więcej na tej sytuacji zyskuje.

Beze mnie oni sobie nie dadzą rady

Z firmą możemy być związani jak z rodziną. A z rodziną czasami najlepiej na zdjęciu. Wszyscy na Ciebie liczą, bo jak nie Ty to kto? Pozwalamy więc wyręczać się sobą, boimy się zażądać podwyżki. Natomiast jak już zapytamy, to firma jest w kryzysie i nie może sobie pozwolić na dodatkowy wydatek. Siedzimy więc cicho i pracujemy dalej, no bo bez nas się zawali.

Znowu mam zmieniać pracę, jak to będzie wyglądać?

Czasy, kiedy pracowało się dekadę w tej samej firmie minęły. Jeśli obawiasz się, jak będzie wyglądać coś takiego w Twoim CV, spójrz na to z innej strony. Szeroki zakres doświadczenia może być zaletą, jeśli potrafisz na rozmowie kwalifikacyjnej przedstawić to w pozytywnym świetle. Wystrzegać należy się jedynie zmiany pracy na gorszą lub podejmować wiele prac z całkowicie różnych branż.

A co jeśli będzie gorzej?

Jedna z najpopularniejszych wymówek. Wynika ona najczęściej ze strachu przed zmianą lub zwyczajnego lenistwa. Źródłem może też być zwyczajna potrzeba pomarudzenia na naszą aktualną pracę i już kolejną, której jeszcze nie mamy

A Ty? Jaką masz wymówkę?                                                                                                                                                

Jeśli potrzebujesz pomocy przy zmianie swojej kariery, profesjonalną pomoc możesz znaleźć poprzez doradztwo zawodowe grupy Silverhand.