Lista miejsc, które koniecznie musisz odwiedzić będąc w Badenii-Wirtembergii

2016
27 lutego
Badenia-Wirtembergia jest rejonem, w którym na chwilę obecną możemy zaproponować Wam najwięcej ofert pracy. Dlatego też postanowiliśmy go Wam trochę przybliżyć. Region ten powstał stosunkowo niedawno, bo w 1952 r. Złożony jest z czterech okręgów regencyjnych, na które z kolei składa się 35 powiatów oraz 9 miast na prawach powiatu. Na tych informacjach zakończymy jednak historyczno-gospodarczy wątek związany z tym landem i skupimy się na aspekcie turystycznym. Wszak nie samą pracą człowiek żyje. Czasem do życia potrzeba mu trochę i relaksu rozrywki ;)   Coś dla ciała A co za tym idzie, również dla duszy. W Bedenii-Wirtembergii znajduje się jeden z najbardziej znanych i ekskluzywnych kurortów leczniczych na świecie – uzdrowisko Baden-Baden (zwane również letnią stolicą Europy). Tym, co najbardziej przyciąga tam turystów są źródła termalne. Kąpiele w nich są dość egzotycznym doznaniem, gdyż temperatura wody osiąga od 50 do nawet 68 stopni Celsjusza. Korzystanie z leczniczych właściwości wód jest możliwe dzięki termom, wśród których największą popularnością cieszą się nowoczesne termy Caracalla i zabytkowe (rzymsko-irlandzkie) zwane łaźniami Fryderyka.  

termyFranszka źródło: http://www.mojealergie.pl/obiekty/kurhaus-baden-baden/

  Dla umysłu i oczu Badenia-Wirtembergia jest regionem bogatym w obiekty kulturalne. Znajdziemy tu wiele muzeów z ciekawymi, cennymi, a czasem bardzo dziwnymi eksponatami. Wśród tych najbardziej godnych polecenia znajdują się: Muzeum Friedera Burdy – zawierające ok. 850 eksponatów, w tym prace Picassa, Jacksona Pollocka, czy Marka Rothko Vitra Design Musem – jedno z najważniejszych na świecie muzeów wzornictwa przemysłowego mebli i architektury. W sam raz dla stolarzy, którzy potrzebują dużej dozy inspiracji ;) Staatsgalerie w Stuttgarcie – muzeum sztuki  z bardzo bogatą kolekcja dzieł pochodzących z różnych okresów. Najstarsze pochodzą z XIV w. Muzeum złożone jest aż z trzech budynków. Zwiedzenie wszystkich zajmie przynajmniej jeden dzień.  Dla zainteresowanych link z internetową galerią zbiorów.  

   Vitra Design Museum

csm_05_Vitra_Design_Museum_Frank_Gehry_1989.crop1024x1024_01_1a37e8d339 żródło: http://www.design-museum.de/en/information/about-us.html

 

Muzea  motoryzacji

Obowiązkowe punkty wycieczek każdego szanującego się fana „czterech kołek”. Mercedes-Benz Welt – muzeum historii marki mieszczące 160 pojazdów i 1500 innych eksponatów związanych z motoryzacją. Dodatkową atrakcja jest możliwość zwiedzenia pobliskiej fabryki marki i zobaczenie na własnych oczach narodzin tych „cacek” Muzeum Techniki i Samochodów w Sinsheim – można tam zobaczyć auta kilku marek t.j. Maybach, Kompressor-Mercedes i Bugatti. Oprócz tego kolekcja zawiera kilkaset motorów, pojazdów wojskowych i samolotów (w tym takie, które przekraczają prędkość dźwięku) Na koniec coś dla freaków, czyli Muzeum Świni w Stuttgarcie. Świnia jaka jest, każdy widzi… ale jak ją widza inni? Na to pytanie odpowiecie sobie zwiedzając to liczące aż 46 tysięcy eksponatów muzeum.  

Mercedes-Benz Welt

Mercedes-Benz_Museum-wikipedia-pjt56-CC-BY-3 żródło: http://xethix.com/wird-besitz-bedeutungslos-was-bringt-uns-das-zeitalter-dershare-economy/

 

Dla rozrywki Czasem, by naprawdę odpocząć trzeba trochę „odmóżdżenia”. Ale co robić, gdy nie mamy przy sobie Play Station, a telewizja też nie proponuje nam niczego ciekawego? Co zrobić, żeby poczuć się beztrosko jak dziecko i oderwać się od  tego, co „tu i teraz”? Można wybrać się do parku rozrywki. W Badenii-Wirtembergii znajduje się największy park rozrywki w Niemczech, Europa-Park. Park podzielony jest na 16 krain tematycznych odpowiadających danym krajom i regionom Europy (niestety Polska nie znalazła się w tym zestawieniu). W parku jest 12 rollercoasterów i wiele innych atrakcji, w tym hotel Colloseo będący repliką starożytnej budowli.  

198H

  Dla podniebienia Badenia-Wirtembergia jest regionem, w którym znajduje się 67 restauracji uhonorowanych gwiazdkami Michelina, co czyni go najbardziej „rozgwieżdżonym” miejscem w Niemczech.   Powyższy przewodnik ma charakter jak najbardziej subiektywny. A co wy byście dodali do tej listy? Czekamy na wasze opinie w komentarzach ;)