Skip to main content

AHK – czym jest i jak działa?

Praca za granicą

Od 1 lipca Silverhand Group jest oficjalnie członkiem AHK, czyli Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. AHK Polska działa od dwudziestu lat, reprezentując interesy ok. 1000 firm członkowskich. Jednostka ta działa na rzecz rozwoju polsko-niemieckich stosunków handlowych. Izba Przemysłowo-Handlowa jest podporządkowana i zależna organizacyjnie i finansowo od Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Energii.

 

Czym jest AHK?

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa to oficjalny przedstawiciel gospodarki niemieckiej na rynku polskim. AHK zajmuje się kontaktem z przedsiębiorstwami w zakresie handlu na rynkach niemieckim i polskim. Kontakt ten polega m.in. na dostępie do informacji na temat gospodarki niemieckiej, analizie rynku, pomocy przy pozyskiwaniu partnerów biznesowych lub klientów na jednym z rynków, oraz konsultacjach prawniczych podczas sporządzania umów niemieckich. Siedziba AHK Polska znajduje się w Warszawie przy ul. Miodowej 14. Izba posiada oddziały regionalne w Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, a także w Poznaniu. Członkami Izby Przemysłowo-Handlowej są takie przedsiębiorstwa jak: Man Truck & Bus Polska Sp. z o.o., ZOTT Sp. z o.o. czy Bayer Sp. z o.o.

 

Całą listę klientów możesz sprawdzić tutaj. https://marktplatz.pl/

Widnieje tam rónież nasz profil: https://marktplatz.pl/company/SILVERHAND-Dominik-Matczak

 

Z czym wiąże się współpraca z AHK ?

Członkostwo w Izbie daje nam możliwość wzięcia udziału w spotkaniach networkingowych oraz biznesowych i wymianie informacji oraz doświadczeń pomiędzy kadrami zarządzającymi przedsiębiorstwami w Polsce i Niemczech. Aktywni członkowie mogą również skorzystać z okazji promocji własnej firmy lub produktu na obu rynkach. AHK Polska oferuje także specjalistyczne szkolenia oraz kursy językowe. Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa oferuje usługi B2B, ale także prowadzi projekty takie jak np. ProRecognition, który umożliwia uznanie w Niemczech kwalifikacji zawodowych nabytych w Polsce. Wśród usług oferowanych przez AHK jest też wsparcie podczas udziału przedsiębiorstw członkowskich w różnego rodzaju Targach. Sama Izba organizuje oraz współpracuje przy organizacji konferencji i spotkań z wielu różnych branży.

 

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat samej działalności Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej lub sprawdzić jak Twoja firma może zostać jej członkiem, wszystkie potrzebne informacje znajdziesz na stronie https://ahk.pl/pl/