Skip to main content

Kursy, które pomogą Ci podjąć pracę za granicą

Praca za granicą

Podjęcie pracy za granicą to poważny krok. Z jednej strony strony można zdecydować się na podjęcie tymczasowego zajęcia, z drugiej wyjechać na dłużej i planować pobyt na stałe. Zanim wyjedziemy dobrze jest się odpowiednio przygotować. Mogą w tym pomóc różnorodne kursy, wsparcie ze strony rodziny i najbliższych oraz wiara we własne siły i dobre przygotowanie. Warto na miejscu zapewnić sobie kwaterę, ustalić z pracodawcą czy jego oferta obejmuje np. bezpłatne wyżywienie, zorganizowany dojazd do miejsca pracy czy naukę języka na miejscu. W znalezieniu dobrze płatnej posady za granicą z pewnością pomogą dodatkowe kursy.

Kursy językowe

Kurs językowy to pierwsza rzecz, jaka przychodzi do głowy w związku z wyjazdem do pracy. Na kurs można zdecydować się jeszcze przed wyjazdem lub dokształcać się już będąc na miejscu. Znajomość języka jest przydatna nie tylko w pracy, ale też na własny użytek, aby czuć się bardziej komfortowo przebywając w obcym kraju. Dzięki znajomości języka nie musisz korzystać z usług pośredników, zamiast tego możesz samodzielnie ustalać warunki z pracodawcą, negocjować stawki itd. Znajomość języka obowiązującego w danym kraju jest bardzo dobrze postrzegana. Obecnie szkoły językowe oferują dużo możliwości – można kształcić się stacjonarnie, online, można również znaleźć osobę do konwersacji i ćwiczyć wykorzystanie języka w praktyce.

Dla oszczędności czasu i pieniędzy języka można uczyć się z domu dzięki lekcjom online. Zachęcamy do nauki języków obcych poprzez nasz kanał na YouTube. Posiadamy kursy takich języków jak: niemiecki, angielski, norweski, hiszpański, duński, arabski i wiele innych. Bez względu na jaką formę kursu językowego się zdecydujemy to z pewnością nie pożałujemy.

Kurs SEP dla elektryków

Uprawnienia SEP są coraz bardziej pożądane w branży. SEP to skrót od Stowarzyszenie Elektryków Polskich, organizacja ta organizuje kursy, szkolenia, a dołączyć do niej może praktycznie każdy z odpowiednimi kwalifikacjami. Uprawnienia SEP dzielą się na 3 kategorie: G1, G2 i G3. Mogą także obejmować eksploatację, dozór instalacji i urządzeń elektronicznych. Za granicą uprawnienia SEP to jeden z najczęstszych wymogów do podjęcia zatrudnienia w tej branży. Przed wyborem konkretnego szkolenia warto zorientować się, co obejmuje i zestawić to z wymaganiami poszczególnych pracodawców za granicą. Szkolenia SEP są ciągle aktualizowane, można je zrobić na terenie praktycznie całej Polski. 

Sprawdź nasze aktualne oferty pracy dla elektryków.

Szkolenie VCA do pracy w Holandi

VCA (Veiligheid Gezondheid Milieu Checklijst Aannemers) to system zarządzania bezpieczeństwem pracy w przedsiębiorstwach obowiązujący w Holandii i Belgii, ale także w Niemczech, Austrii, Szwajcarii czy Skandynawii. Certyfikat ten otwiera drogę do zatrudnienia w branżach takich jak budownictwo, petrochemia, przemysł ciężki itp. Certyfikat ten poświadcza znajomość przez pracownika warunków i zasad pracy w danych firmach oraz umożliwia podjęcia pracy. Dla coraz większej części pracodawców jest to niezbędny dokument zezwalający na podjęcie pracy przez daną osobę. Dyplom w postaci zaświadczenia, paszportu bezpieczeństwa, plastikowej karty ważny jest przez 10 lat.

Aktualne oferty pracy w Holandii znajdziesz tutaj.

Kurs opiekunki osób starszych

Populacja Europy starzeje się i coraz więcej osób będzie potrzebowało pomocy profesjonalnych opiekunek. To zajęcie w większości proponowane kobietom, jednak niewątpliwą zaletą Panów jest duża siła, która może przydać się także podczas opieki. Taki kurs pozwala na poznanie podstawowych zasad opieki np. z zakresu podawania zastrzyków, pierwszej pomocy, higieny. Certyfikowany kurs pozwala na zdobycie pracy w różnorodnych placówkach np. szpitalach, domach opieki, hospicjach, ale także u indywidualnych osób. Umiejętności są bardzo ważne, jednak coraz częściej zdarza się, że muszą być potwierdzone odpowiednim „papierkiem”. Kurs tego typu może być częściowo sfinansowany, co pozwoli na oszczędności i szybsze zdobycie niezbędnych kwalifikacji.

Kursy w branży budowlanej

Branża budowlana przeżywa niesamowity rozwój, nie tylko w Polsce. Kraje zachodnie i skandynawskie chętnie przyjmują polskich pracowników. Jesteśmy doceniani za pracowitość i skromność. Dodatkowym atutem mogą stać się specjalistyczne kursy dla pracowników sektora budowlanego. Dostępne są szkolenia takie jak: kurs budowlany murarz-tynkarz, kurs montażysty rusztowań, kurs montera instalacji wodnych, kurs operatora koparki, kurs na wózek widłowy. Kursy budowlane nie są tanie, jednak umożliwiają zdobycie cennych kwalifikacji, wyprzedzenie innych potencjalnych kandydatów do pracy, a także nieustanny rozwój i nabywanie nowych umiejętności.