Skip to main content

Kurs euro rośnie w siłę!

Prawo i podatki

Euro, tuż obok amerykańskiego dolara, brytyjskiego funta, japońskiego jena i franka szwajcarskiego jest jedną z najpopularniejszych walut na świecie.

16.03.2022 roku o godzinie 11:13 kurs euro wynosił 4,70zł!

Stworzona została również strefa euro, czyli przestrzeń obejmująca 19 państw, w których euro jest główną walutą.

Polska w przyszłości również ma przyjąć euro jako wiodącą walutę w kraju. Do tej pory, nie ustalono konkretnego terminu, kiedy to nastąpi.

Siła polskiego złotego osłabła wskutek najazdu Rosji na Ukrainę. Jednakże, można zauważyć powolne odrabianie strat przez rodzimą walutę. Do tematu należy jednak podchodzić z rezerwą.

Jak można wykorzystać obecną sytuację walutową?

Proponujemy postawić na wyjazd do pracy za granicę. Zarabiając w euro, można po powrocie do Polski wymienić zarobione pieniądze na polskie złote.

W obecnej sytuacji otrzymywanie wynagrodzenia za granicą jest o wiele korzystniejsze dla Pracownika, niż zarabianie w Polsce. Złoty, choć powoli brnie w górę, nadal nie może konkurować z euro.

Warto więc zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy i zastanowić się nad zmianą zatrudnienia.

W razie wątpliwości, na naszej stronie internetowej można zapoznać się z opiniami naszych Pracowników. Niektórzy pracują za naszym pośrednictwem już wiele lat, a ich zdanie jest dla nas bardzo ważne i wartościowe.

Jesteśmy dla Was zawsze dostępni pod numerem telefonu +48 539 601 600 oraz mailowo praca@silverhand.eu. Skontaktuj się z nami, a rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości!