Szkolenia SEP

Uzyskaj certyfikat SEP dzięki szkoleniom w całej Polsce!

Poniżej umieściliśmy pełną listę szkoleń SEP zlokalizowanych w całej Polsce wraz z ich terminami. Jeżeli chcesz zdobyć odpowiednie uprawnienia wybierz województwo, miasto oraz termin a następnie zapisz się na jednodniowy kurs zakończony egzaminem. Posiadasz już certyfikat SEP, jednak stracił on ważność? To żaden problem, ta oferta jest skierowana również do Ciebie. Organizatorem poniższych szkoleń jest firma Stowarzyszenie Elektroenergetyków Polskich, której doświadczenie oraz ogromne zasoby wiedzy gwarantują uzyskanie wszystkich informacji potrzebnych do uzyskania uprawnień.

 
 

 

 

Silverhand na co dzień podejmuje szereg działań mających na celu ułatwienie Polakom znalezienia wymarzonego zatrudnienia. Przykładem takiej aktywności są organizowane przy współpracy z firmą Stowarzyszenie Elektroenergetyków Polskich kursy SEP skierowane dla osób, które pragną podjąć pracę w zawodzie elektryka.

 

Czym są tzw. SEP’y?

SEP to skrót od nazwy Stowarzyszenia Elektryków Polskich, czyli organizacji poza rządowej, która zrzesza wszystkich polskich elektryków i prowadzi działalność edukacyjną. Jest to instytucja uznawana za równo w Polsce jak i na świecie. Certyfikaty SEP cieszą się dużą popularnością, ponieważ potwierdzają, że legitymująca się nimi osoba posiada wiedzę oraz umiejętności zgodne z międzynarodowymi standardami jakości i bezpieczeństwa. Co za tym idzie elektryk z w/w uprawnieniami jest wiarygodny w oczach potencjalnego pracodawcy, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej jest mu zdobyć zatrudnienie zwłaszcza, jeżeli szuka go za granicą.

 

Jak zdobyć certyfikat SEP?

Po przejściu kursu, na który można się zapisać powyżej należy zdać egzamin. Wynikiem tej procedury jest otrzymanie świadectwa kwalifikacji, które jest ważne przez 5 lat od daty zdania egzaminu. Szkolenie trwa tylko jeden dzień.

 

Co jeśli moje certyfikaty straciły ważność?

Większość pracodawców nie honoruje nieaktualnych certyfikatów, dlatego po upływie daty ich ważności należy powtórzyć kurs i tym samym odnowić swoje uprawnienia SEP. Jest to konieczne, w celu znalezienia pracy w takich krajach jak np. Niemcy czy Austria. Oczywiście zatrudnienie mimo nieaktualnych uprawnień jest możliwe ale wiąże się ze znacząco niższymi zarobkami.

 

Do kogo skierowane są te szkolenia?

Aby wziąć udział w szkoleniu należy mieć ukończone 18 lat oraz przynajmniej podstawowe wykształcenie.

Oferta adresowana jest zarówno do firm, zorganizowanych grup (powyżej 5 osób) oraz osób prywatnych.